Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου 2013

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ-ΤΡΙΚΑΛΑ 1-2, ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 10' ΛΕΠΤΟ

Την ήττα με 2-1 γνώρισε σήμερα το απόγευμα η ομάδα μας σε φιλικό παιχνίδι από τον ΑΟ Τρίκαλα 1963. Η ομάδα του Ρήγα Φεραίου έχασε αρκετές ευκαιρίες για γκολ και στάθηκε άτυχη στην τελική προσπάθεια, ενώ δέχτηκε τα δύο τέρματα από στιγμιαίες αδράνειες της άμυνας. Αντίθετα, η ομάδα των Τρικάλων χωρίς να είναι καλύτερη από τον Ρήγα έφτασε στο νικηφόρο αποτέλεσμα.
 Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 40' ο Σταθέφσκι, αφού πρώτα το σουτ που επιχείρησε ο Ασίμοβιτς βρήκε το δοκάρι του Τσουμπέκου. Στο δεύτερο ημίχρονο τα Τρίκαλα πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Βουκέλια στο 58' ενώ για την ομάδα μας κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 68' ο Μιχολίτσης. Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους είχε ο Μπότης στο 75'.
Από το 80' και μετά η ομάδα μας έχασε 5 κλασικές ευκαιρίες με αποκορύφωμα την τελευταία φάση στις καθυστερήσεις.
  Ο Ρήγας αγωνίστηκε με την εξής σύνθεση: Τσουμπέκος, Σπαθής(Γουτούλης 65'), Βουραζέρης, Γούτσιος, Χατζηαθανασίου (Τριχόπουλος 75'), Χατζής, Μπακάλης(Ρηγίνος 65'), Μπλέτσας (Μιχολίτσης 46'), Μπίκας (Γάρος 80'), Κουβελάς (Πάσχος 80'), Τσουκάλης(Γκίκας 46')